Jak fungujeme

Stručně:

- celoroční výlety s hádankami a úkoly pro celou rodinu

- vyberete si výlet a napíšete nám, který to je, na veldo@veldo.cz.  Připojte, prosím Vaše jméno a telefon na Vás.

 - pak zaplatíte převodem z účtu 100 Kč  (číslo účtu: 2834239359/0800) - do zprávy pro příjemce napíšete výlet s tajenkou  + vaše jméno.

- v okamžiku, kdy nám dorazí peníze na účet, vám ihned na váš email pošleme originální scénář výletu s dětskou mapou, doplňovačkou, praktickými informacemi a hlavně úkoly, které budete na trase plnit.  Na výlet můžete jít kdy chcete  a vzít s sebou tolik lidí, kolik potřebujete, cena je stále stejná.

- budete se bavit od první minuty až do cíle - úkoly každých 50-100 metrů (záleží pochopitelně na terénu)

- kompletní praktické informace včetně originální mapy - omalovánky

- lze zakoupit i jako dárkový poukaz

- pro větší skupiny či mateřské školky lze zajistit průvodce v kostýmu, který ceslou trasou provede a scénář převypráví. Cena  pro skupinu dětí a dospělých po dohodě cca 5000 Kč.

Podrobněji:

Vyberte si podle vašich požadavků (věku, místa a tématu) ideální výlet pro vaši rodinu. Náš vyhledávač vám doporučí nejvhodnější trasy. Jejich stručnou charakteristiku i s praktickými informacemi a fotkami si pak můžete po odkliknutí prohlédnout. Pokud se pro nějaký výlet rozhodnete, napíšete nám na veldo@veldo.cz a zaplatíte.  V okamžiku, kdy dorazí peníze na náš účet (pozor, může to být i několik dnů !!!!!!), vám pošleme celý výlet - podrobný scénář i s dopisem pro děti, originální pohádkovou mapou, úkoly, hádankami a tabulkou na vyplnění tajenky. Zároveň k ní bude přiřazen kód.

Je jen na vás, kdy na výlet půjdete. Řešení tajenky i s originálním kódem můžete posílat na naše kontaktní adresy po celý rok. Každý měsíc ze správných odpovědí losujeme výherce dárku.

Protože nezapomínáme ani na další členy rodiny, obsahují naše výlety také speciální kategorii pro seniory. Tyto výlety obsahují praktické informace, které jsou určeny pro starší generace, a doplňovačky jsou pochopitelně těžší. Vybíráme především lehčí terény, na něž mohou vzít babičky a dědové s sebou i vnoučky - některé výlety mají speciální doplňovačku na stejné trase pro děti i pro seniory.

Výlety pro seniory můžou chodit také maminky s kočárky, které se chtějí u drncání pobavit. Trasy vedou po schůdných cestách a doplňovačka zkrátí dlouhý čas při uspávání miminek.

Nezapomněli jsme ani na psí kamarády. Ti sice nemají vlastní hádanky, ale označili jsme pro ně i pro vás výlety, kam je můžete vzít s sebou, i když občas v zámeckých parcích na vodítku.

Jak vznikají naše výlety pro děti
Proces je to složitý a dlouhý. Nejprve si naplánujeme trasu a tu pak projdeme. Dle terénu a obtížnosti zvolíme tematické zaměření výletu, určíme věk dítěte a tomu přizpůsobujeme hádankové otázky. Doplňkové úkoly jsou určeny zase buď mladším anebo starším dětem, abychom případně zaměstnali sourozence či kamarády. Někdy je samozřejmě obtížné udržet tematickou linii a otázky jsou příliš lehké, nebo těžké, ale věříme, že v nouzi pomohou rodiče.

Otázky a úkoly si napíšeme, když procházíme trasu podruhé. Pak vše sepíšeme, vyrobíme mapku, zjistíme praktické informace a na trasu vyráží naše testovací týmy. Jejich členy jsou samozřejmě i děti. Díky nim zjistíme, které otázky jsou moc těžké a zda je výlet vůbec bavil.
Většinu výletů pro vás prošla Lucie Nachtigallová, ale máme také mnoho externích spolupracovníků. Aktuákně máte na výběr ze stovky výletů. Počítáme, že každý rok přibyde dalších 15 nových tras. Výlety koncipujeme tak, aby se daly chodit jak v letním, tak v zimním období.

Velmi rádi přivítáme na našich e-mailových adresách vaše připomínky i návrhy dalších tras. Můžete se stát také členy našeho testovacího týmu.
Budeme vděčni za fotky z vašich výletů, nebo třeba za vymalované mapy či obrázky z výletů od vašich dětí, které namalují. Vše umístíme do galerie a autoři těch nejhezčích od nás dostanou dárek. Obrázky, fotky i texty posílejte na veldo@veldo.cz.

Nedokážeme zaručit, že občas někde nepokácí strom nebo že vandalové nezničí text na naučné tabuli. Budeme velmi vděčni, když nám takové chyby budete hlásit. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký výlet!