Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Cesta kolem Světa v Třeboni

Praktické informace

Délka trasy: 5 km

Obtížnost: Časově a fyzicky nenáročný výlet Třeboní lze uskutečnit i s kočárkem nebo na kole. Pro děti jsme zde sestavili takový okruh, aby se při poznávání oblíbených míst nenudily, a přitom se spolu s rodiči zábavnou formou dozvěděly všechny užitečné informace o tomto krásném historickém městě. Třeboň je k rodinám s dětmi přátelská. Je zde mnoho naučných stezek pro zvídavé školáky, odpočinkových zákoutí pro maminky s malými dětmi, klikatící se rovinaté stezky pro malé a velké cyklisty, ti nejmenší se mohou svézt i výletním vláčkem Třeboňáčkem a všichni nakonec výletní lodí po rybníku Svět. Dětem na cestu kolem Světa doporučujeme přibalit do batůžku repelent.

Vzdálenost od Prahy a jak se tam dostat: 140 km z Prahy ujedete autem asi za hodinu a 40 minut. Jedete po D1 směr na Brno, odbočíte na Benešov a přes Tábor, Soběslav a Veselí nad Lužnicí se dostanete až do Třeboně.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Parkování: Placené parkoviště v režimu parkovacího automatu je nejblíže historickému centru v Dukelské ulici u Hradecké brány (prvních 30 minut zdarma, dále 20 Kč/hod.).

Wc: Veřejné toalety jsou u divadla v blízkosti infocentra na Masarykově náměstí, dále v ulici Jiráskova v blízkosti Komenského sadů, také na městské pláži u rybníka Svět.

Radniční věž
Vstupné: 30 Kč (dospělí), 20 Kč (děti a senioři) a 80 Kč (rodinné vstupné).

Třeboň v marcipánu
Má otevřeno denně od 9.00 hodin do večera. Základní vstupné je zde 100 Kč (zvýhodněné vstupné mají děti od šesti let, studenti, senioři i rodiny).

Zámek

Je přístupný od dubna do konce října od 9.00 hodin. Dejte si však pozor na začátky posledních prohlídek. V letní sezóně je to v 16.30 hodin a ostatní měsíce pouze v 15.15 hodin. Vstupné obou tras je pro dospělé 120 Kč, děti od šesti let, studenti a senioři zaplatí 80 Kč. Rodinné vstupné stojí 310 Kč. Pokud si zaplatíte dvě trasy, máte slevu. V pokladně zámku lze zakoupit i vstupenky do Schwarzenberské hrobky.

Schwarzenberská hrobka

Návštěvní doba v hrobce je v sezóně stejná jako na zámku, tzn. od úterý do neděle od 9.00 hodin do 16.30., resp. v březnu až květnu a v září až říjnu jen do 15.30. Vstupné je 90 Kč pro dospělé, děti, studenti a senioři zaplatí 60 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí+ max. 3 děti do 15 let) stojí 230 Kč.

Možnost občerstvení: čokolatérie Třeboň v Marcipánu (Masarykovo náměstí), Krčma U Kellyho (zámek Třeboň), kavárna U Míšků (Husova 11), cukrárna Pohádka (Husova 67), pivovar Regent.

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Jindřichův Hradec, Slavonice a Landštejn, Písek

Trasu pro vás prošli: Jan a Květa Podešvovi


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

jedno z nejkrásnějších jihočeských měst leží uprostřed unikátní krajiny, chráněné jako světová biosférická rezervace UNESCO. Má však také statut lázeňského města se zdravotními areály Aurora a Bertiny lázně. Především však v sobě nese historické a kulturní poselství osmi staletí. Proto náš výlet s tajenkou povede nejprve historickým centrem Třeboně za jejími krásami a zajímavostmi. Poodkryjeme spolu závoje staletí a pokusíme se proniknout do tajů dob minulých, které se odrážejí ve tváři města. Zvlášť vděčně se zde vzpomíná na poslední dva Rožmberky, bratry Viléma a Petra Voka. Když prodali Krumlov císaři Rudolfovi, udělali Třeboň svým sídelním městem, vybudovali skvostný renesanční zámek a přestěhovali sem všechno své bohatství.

V nádherných komnatách třeboňského zámku se člověk snadno zapomene. Zapadne tady do jiného světa a historie jej obklopí jako voda v rybníce. A právě druhá část našeho putování k jednomu takovému rybníku povede. Cestou kolem rybníka Svět si budeme povídat o rybnících, ale také o slavných rybníkářích a stavitelích, až nakonec dojdeme k pozoruhodné stavbě – Schwarzenberské hrobce. Po tomto mocném rodu v Třeboni zůstal i pivovar, kde se dnes vaří pivo Regent. Pěnivý mok by mohl být odměnou všem trpělivým cestovatelům, kteří nebudou při zpáteční cestě muset řídit.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2020     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz