Délka trasy: 5 km
Obtížnost: Velmi lehká trasa po městském okruhu a po naučné stezce pro děti od tří let. Ve Štramberku není moc chodníků a cesta na rozhlednu vede po dlažbě – doporučujeme jen kočárky s nafukovacími koly, golfky neprojedou. Na kole jet můžete. Psy můžete vzít s sebou, pokud je budete mít na vodítku. K jeskyni s kočárkem nedojedete.
Vzdálenost od Prahy a jak se sem dostat: 352 km, cca tři a půl hodiny autem.
(Vzdálenost od Ostravy: 40 km). Z Prahy po dálnici E50 do Brna, odtud do Olomouce a Nového Jičína. Z Nového Jičína pojedete po silnici č. 48 směrem na Frýdek-Místek a asi po 10 minutách odbočíte na Rybí, které projedete, a už vás budou vítat první Štramberské domky. Z Ostravy po silnici č. 58 přes Příbor do Kopřivnice a Štramberku. Zde vás k záchytnému parkovišti dovedou ukazatele.
Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Z Prahy po dálnici E50 do Brna, odtud do Olomouce a Nového Jičína. Z Nového Jičína pojedete po silnici č. 48 směrem na Frýdek Místek a asi po 10 minutách odbočíte na Rybí, které projedete, a už vás budou vítat první Štramberské domky.
Z Ostravy po silnici č. 58 přes Příbor do Kopřivnice a Štramberku. Zde vás k záchytnému parkovišti dovedou ukazatele.
Parkování: Na centrálním parkovišti. Zde je nejlepší auto nechat a pokračovat dál pěšky. Připravte si kovovou padesátikorunu, budete ji vhazovat do automatu.
Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz
Parkování: Nejlepší je nechat auto na centrálním parkovišti v ulici Záuličí a odtud dál pokračovat pěšky. Celodenní parkování je za 100 Kč.
Vlakem:
Vlaková doprava má v kraji okolo Štramberka dlouhou tradici. Železniční trať zde byla položena už na konci 19. století. Na místní „kozu“, jak se motoráčku přezdívá, můžete nasednout buď ve Studénce (stanice na trati Ostrava – Přerov) nebo ve Veřovicích, kde přestoupíte z vlaku Ostrava – Valašské Meziříčí. Vlakové spojení je velmi dobré na obě strany. Z nádraží do centra je nutné zdolat větší stoupání.
Možnost občerstvení: Všude ve městě.
WC: V restauraci u Trúby.
Postřehy dětí:
František (ve věku 7 let): „Maminka mi na rozhledně koupila dřevěný meč. I když jsou prázdniny, tak byla strašná zima. Babička nám půjčila svoje oblečení. Bylo mi velké a vypadal jsem trochu jako blbec.”
Viktorka (ve věku 7 let): „Uši mi chutnaly a taky se mi líbila jeskyně lovců mamutů.”
Alžběta (ve věku 5 let): „Viděla jsem čerta a snědla makový koláč, jinak mě zase bolely nožičky.”
Rozhledna Trúba (http://www.stramberskatruba.cz/)
Vstupné: Dospělí - 100 Kč, snížené - 50 Kč, rodinné – 250 Kč
Otvírací doba:
duben a říjen: 10–17 hod. (mimo po)
květen, červen, září: 9–18 hod. (mimo po)
listopad a březen: (so + ne + svátky) 9–16 hod.
červenec, srpen: 9–18 hod.
Muzeum Zdeňka Buriana
Otvírací doba: Květen-září: Út-Ne 9-12 a 13-17 hod.
Říjen-duben: Út-Ne 9-12 a 13-16 hod.
Během prázdnin je otevřeno denně.
Milí cestovatelé,
moravskoslezský výlet vás zavede do romantického města Štramberku na slavnou Trúbu a taky na přilehlý kopec Koutouč, kde prý žili trpaslíci. Až si pochutnáte na štramberských uších a prolezete všechna zákoutí středověkého městečka, můžete se jít podívat do jeskyně Šipka, kde byla nalezena 50 tisíc let stará čelist dítěte, která jeskyni proslavila po celém světě. Trasa je krátká, příjemná a zábavná na každém kroku. Štramberk bude jistě bavit všechny děti od pěti let.
Štramberk mají rádi i filmaři. Natáčel se zde film Stíny horkého léta, jeden z dílů seriálu Přátelé zeleného údolí a také několik pohádek.
© Copyright 2012 - 2025 Všechna práva vyhrazena www.velkadobrodruzstvi.cz |