Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Za vodníky a bílou paní do pohádkové Telče

Praktické informace

Délka trasy: 4 km

Obtížnost: Lehká trasa vede po městském okruhu a kolem rybníků. Výlet je plánován pro všechny děti; je možný jet s kočárkem, na kole i se psy.

Vzdálenost od Prahy: 170 km, necelé 2 hodiny autem.

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Z Prahy směr Brno, exit 112 – Jihlava, pak směrovkami Třešť a na Telč.

Parkování: V Telči na náměstí se nesmí parkovat od 10 do 16 hod. Zaparkujte u bezínové pumpy na  parkovišti v ulici Slavatovská nedaleko zámku. Hodina parkování zde stojí 20 Kč.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Možnost občerstvení: Cukrárna Celerin, Panský dvůr, Švejk restaurant

Ubytování:  v centru města např. Penzion Florián, U Jarošů, Hotel U Černého orla, U Šeniglů.

Zámek Telč (podrobnější informace na https://www.zamek-telc.cz) je zpřístupněn veřejnosti od 31. 3. do 31. 12. denně kromě pondělí – vše samozřejmě záleží na situaci kolem koronaviru a rekonstrukci zámku, která zde průběžně probíhá. Před návštěvou se prosím podívejte na webové stránky.

Panský dvůr: na jednotlivé akce se podívejte zde: https://www.panskydvurtelc.cz

WC: Na zámku, u Masných krámů a v Panském dvoře.

Nejbližší další výlet agentury Velká dobrodružství: PernštejnTřešť, Jihlava, Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Hlinsko, Polička.

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová, trasu testovala Alžběta se psem Aragornem.

Běta (12 let): “Hned na začátku výletu jsem si vyprosila točenou zmrzlinu, a pak ještě štrůdl na náměstí. Telč je moc hezká, asi nejhezčí ze všech měst, které jsme s mamkou navštívily. Hlavně se mi líbil park, most přes rybník a krásné domečky.”

 


Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

“Moravské Benátky”, „perla Vysočiny“, „jezerní růže“, „kamenná báseň“ – všechny tyto poetické přívlastky patří Telči – šestitisícovému městu ležícímu na pomezí Čech a Moravy, městu, které si vás zcela určitě podmaní svou krásou. Kdo ho navštíví, jistě bude souhlasit s tím, že je právem zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Překrásné renesanční město trůní mezi několika rybníky jako leknín na jezeře a přináší malým i velkým výletníkům přesně namíchanou směs romantiky, tajemství, krásy a historie. My vás provedeme kouzelnou cestou plnou hádanek a úkolů historickým centrem až na zámek, i pěšinou kolem rybníků. Trasu mohou absolvovat i úplně nejmenší výletníci. Otázky jsou sice pro děti starší pěti let (občas musí pomoci rodiče), ale doplňkové úkoly zvládnou i mrňousci. Na závěr trasy vás také pozveme na rozhlednu, která je od města vzdálena jen 3 km. Kolem Telče vedou hezké a lehké cyklostezky pro děti. Kvůli tajence nemusíte platit žádné vstupy do zámku ani muzeí, na vše se dá odpovědět zvenčí. Ať se vám v Telči líbí!


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2024     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz