Nákupní batoh je prázdný
Úvod Facebook
Cena: 100 Kč
Objednávejte na
veldo@veldo.cz
Lumpardík

Ze zámku Zbiroh na Čertovu skálu

Praktické informace

Délka trasy: 2–6 km

Obtížnost: Lehká trasa pro děti od tří let. Výlet je rozdělen na dvě části se dvěma nezávislými tajenkami. Lze je spojit, nebo jít každou zvlášť. Záleží na věku dětí.
Pokud půjdete pouze na zámek Zbiroh, našlapete jen 2 km. Jestli budete chtít jít od zámku i k Čertově skále, je trasa dlouhá 6 km. Na skálu vylezou děti starší pěti let.
Na zámek dojedete na kole i s kočárkem. Na kole se může dojet i k Čertově skále, je zde však jeden kritický úsek. Kočárky na cestu ke skále neberte.

Možnost občerstvení: U dětského hřiště naproti zámku je rychlé občerstvení, na nádvoří zámku je restaurace – Krčma U Rudolfovy kratochvíle.
Cestou k Čertově zámku je restaurace Na Lesance ve Švabíně.Několik podniků je také v samotném městě Zbiroze (např. restaurace Na radnici).

Vzdálenost od Prahy: 50 km

Jak dojedete autem: Odkaz na mapy.cz
Z Prahy pojedete po dálnici D5 směr Plzeň. Sjedete na směr Cerhovice. Pokračujete podle směrovek asi 10 minut do města Zbiroh.

Parkování: Pod kopcem u kostela na počátku červené značky nebo u vstupu do zámecké zahrady. Dá se dojet až k samotnému zámku, parkovné je tam 50 Kč.

Vlakem:
Zbiroh leží na železniční trati mezi Prahou a Plzní. Vlaky vyjíždějí pravidelně z Hlavního nádraží s další zastávkou na Nádraží Smíchov. Cesta vlakem trvá asi hodinu. Nádraží Zbiroh leží 4 km od obce. Pěšky se lze dostat do Zbirohu po modré turistické trase. Na některé vlaky čeká na nádraží autobusový přípoj. Doporučujeme vystoupit na zastávce U Slunce, odkud je to již za stálého stoupání 1 km.

www.idos.cz

Turistická mapa: Odkaz na mapy.cz

Zámek Zbiroh – placené prohlídky (k 1.9.2021):

Zámecký okruh: Průvodce  vás provede historií zámku od dob jeho vzniku ve 13. století až do jeho novodobých dějin. Prohlídka též zahrnuje ukázky nálezů z hradní studny, Strousbergův salonek, Zednářský salonek se zednářskými ceremoniemi a Secesní salonek zahrnující tvorbu Alfonse Muchy. Dále navštívíte jedinečné prostory monumentálního Muchova sálu, ve kterém Alfons Mucha, člen zednářů, namaloval své nejznámější dílo “Slovanskou epopej”.

Cena prohlídky: dospělí 180 Kč, děti (6–15 let) 60 Kč

Prohlídky se uskutečňují od pondělí do neděle od 10:00 do 17:00.

Hradní okruh: Zahrnuje tajemstvím opředené místnosti. Ermitáž proslulou tajnými rituály nacistických skupin SS. Kobky, které zde sloužily jako vězení. Doživotní trest si zde odpykávali vlastizrádci a nejvyšší představitelé stavovského povstání. Dále se vystoupá na hlavní útočnou věž z počátku 13. století. Navštívit můžete jednu z nejstarších hradních kaplí na našem území, na které jsou patrná období, jimiž procházela. Nakonec vás průvodce zavede do prostoru hradní studny, která se svou hloubkou řadí mezi jednu z nejhlubších studní v Čechách a ve střední Evropě. Okruh je fyzicky náročný, maximálně pro 6 lidí.

Vstupné: dospělí 250 Kč, děti (6 - 15 let) 70 Kč

Prohlídky se uskutečňují v letní turistické sezoně vždy v 11. 15. hodin.

Více informací: http://www.zbiroh.com/cz/

Nejbližší další výlet od agentury Velká dobrodružství: Skryje, Žebrák a Točník, Radyně, Týřov, Krakovec

Trasu pro vás prošla: Lucie Nachtigallová se psem Rózou

Trasu testovali: Radeček (5 let), Andrejka (2 roky), Viki a Fanda (5 let), Alžběta (3 roky)

Postřehy dětí:

    Radeček: “Moc mě bavila šachovnice na zámku a taky hledat zasazené stromy se jmény ženichů.”
    Andrejka: “Na Čertově skále jsem se bála, ale byli tam pěkní mravenci. Teta Bára šlápla do mraveniště a řvala.”

Popis výletu - Legenda pro rodiče

Milí cestovatelé,

zámek Zbiroh, stojící na kopci nad městem, patří mezi nejkrásnější české zámky. Cesta s úkoly a cílem vyplnit tajenku vás nejprve povede na samotný zámek a pak dva kilometry po červené značce až k Čertově skále.

Délka vašeho putování je variabilní. Pokud máte úplně malé děti, můžete zaparkovat až u zámecké brány, obejít náš malý pohádkový okruh, vyluštit tajenku a pak třeba kousek popojet autem a zase šlapat jen kousek k Čertově skále. Větší výletníci mohou začít a skončit na zbirožském náměstí. Tajenky jsme rozmístili právě ve výseči dvou malých okruhů, aby mrňousci o nic nepřišli. Budete tentokrát luštit dvě tajenky a pro splnění úkolu návštěva zámku není nutná.


Mapa výletuDiskuze k výletu

Jméno: *
Nick: Toto pole nevyplnujte, je to proti spamu
Vzkaz:
© Copyright 2012 - 2023     Všechna práva vyhrazena     www.velkadobrodruzstvi.cz